تبلیغات
کریستیانو رونالدو CR731 - لئو مسی – کریس رونالدو؛ قاتل سنگربانان نامدار

کریستیانو رونالدو CR731

ورزش ،سلامتی،ایجاد روح پهلوانی وگسترش جوانمردی

درباره سایت


لحظه به لحظه با اخبار
رونالدو
پرسپولیس

تاریخ تاسیس وب(93/02/15)

بازی بعدی

          شنبه 27 آبان 1396

  •        width="75"

    رئال مادرید          اتلتیکومادرید

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ستاره ها

لئو مسی – کریس رونالدو؛ قاتل سنگربانان نامدار

در سالهای اخیر لیونل مسی و کریستیانو رونالدو آمار گلزنی خیره کننده ای را از خود بر جای گذاشته و بارها تیم ها و سنگربانان بزرگ را مقهور هنرنمایی خویش کرده اند.

 

گرچه طی سالها درخشش بارها برچسب کم اثر بودن برابر تیم های بزرگ و یا سنگربانان آماده به این دو ابرستاره خورده، اما با مرور کارنامه آمار انها برابر گلرهای بزرگ دنی در می یابیم که کمتر دروازه بانی از درخشش مسی یا رونالدو در امان مانده است.

 

گفتنی است آمار فوق تنها مربوط به رقابت های باشگاهی بوده است؛

 

جان لوییجی بوفون

مسی 5 بازی 2 گل – رونالدو 5 بازی 7 گل

 

لیونل مسی تا همین امسال و دیدار لیگ قهرمانان مرحله گروهی بارسا برابر یوونتوس، در باز کردن دروازه بوفون ناکام مانده بود؛ اما با دبل در دیدار رفت، طلسم فوق ستاره آرژانتینی برابر بوفون بالاخره شکست و او نیز به صف گلرهایی که مغلوب درخشش مسی شده اند اضافه شد.

 

 

اما رونالدو در گذشته و در نبردهای رئال مادرید برابر یوونتوس چه در نیمه نهایی سال 2015 و چه در فینال فصل قبل سابقه باز کردن دروازه گلر خوش سیمای ایتالیایی را در کارنامه داشت. بی شک مهم ترین درخشش CR7 برابر سوپرمن، دبل او در فینال لیگ قهرمانان کاردیف برابر  سوپرمن بود.

 

مانوئل نویر

مسی 3 بازی 2 گل – رونالدو 6 بازی 9 گل

 

لیونل مسی اگرچه در 2 دیدار ابتدایی خود در نیمه نهایی 2013 اقبالی برابر نویر نداشت، اما درخشش فوق العاده او در نیمه نهایی سال 2015 و دبل برابر سنگربان آلمان طی چند دقیقه در نوکمپ، زمینه ساز صعود بارسا به فینال لیگ قهرمانان شد.

 

 

اما نویر شاید به نوعی یکی از سنگربانان مورد علاقه رونالدو باشد. ستاره پرتغالی فصل قبل رفت و برگشت موفق به درخشش برابر نویر شد و در نیمه نهایی سال 2014 نیز در مونیخ با دبلی فراموش نشدنی، رئال مادرید را به فینال لیسبون هدایت کرد.

 

پتر چک

مسی 10 بازی 2 گل – رونالدو 9 بازی 6 گل

 

لیونل مسی هیچگاه تا به حال موفق به باز کردن دروازه چلسی نشده؛ اما ناکامی او حداقل در برابر پتر چک که سالها مانع گلزنی مسی به آبی های لندن شده بود، بعد از انتقال این سنگربان به آرسنال پایان یافت و ستاره آرژانتینی بالاخره با دبل برابر آرسنال این طلسم را شکست.

 

 

در دوران حضور در منچستریونایتد، رونالدو بارها موفق به باز کردن دروازه چلسی و پتر چک شده بود و این تیم از رقبای مورد علاقه ستاره پرتغالی در لیگ برتر به شمار می آمد؛ اما با انتقال به رئال مادرید، هنوز فرصت رویارویی با این دروازه بان باتجربه برای ستاره پرتغالی ایجاد نشده است.

 

تیبو کورتوا

مسی 10 بازی 6 گل – رونالدو 10 بازی 12 گل

 

شاید در این روزها باز کردن دروازه گلر آماده چلسی هرگز به این راحتی نباشد؛ اما در گذشته و هنگامی که کورتوا سنگربان اتلتیکومادرید بود، همیشه از تیم های مورد علاقه مسی برای گلزنی لقب داشته و طبیعتا دروازه کورتوا نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

 

 

همین اتفاق برای رونالدو نیز در ترکیب کهکشانی ها تکرار شد و پیش از آنکه اتلتیکومادرید با سیمئونه تبدیل به رقیب بزرگی برای رئال مادرید شود، رونالدو بارها دروازه دروازه بان جوان و ناشناخته آن روزهای روخی بلانکوس را گشوده بود.

 

داوید دخیا

مسی 4 بازی 6 گل – رونالدو 8 بازی 4 گل

 

از آنجاییکه داستان اوج گیری داوید دخیا نیز از اتلتیکومادرید آغاز شد، در روزهایی که او هنوز تبدیل به سنگربان امروزی نشده بود بارها دروازه خود را توسط لیونل مسی در بارسلونا باز شده دیده بود.

 

 

همین اتفاق در خصوص کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید نیز البته نه به اندازه مسی، اما 4 بار رخ داده بود که بی شک درخشان ترین آن 2 گل رفت و برگشت به دروازه یونایتد در سال 2013 بود. اما با انتقال دخیا به منچستریونایتد و غیبت مستمر این تیم در لیگ قهرمانان، او به نوعی مدت هاست از درخشش این 2 فوق ستاره مصون مانده است.

 

مجموعا:

لیونل مسی 32 بازی 18 گل

کریستیانو رونالدو 38 بازی 38 گل


اصلأ چه تیمی بهتر از رئال برای طرفداری کردن!؟ مثلا طرفدار یوونتوسی میبودم که بوی گند مافیایش همه ایتالیا رو برداشت و به سری بی ایتالیا سقوط کرد!؟ و یا طرفدار بایرن مونیخی میشدم که هوادارانش جز نژادپرستی کاری بلد نیستند!؟ یا طرفدار تیم منچستر السیتی میشدم که میخواهند تاریخ را با پول بخرند!؟ یا طرفدار سبک زیبای فوتبال چلسی میشدم که با ضد فوتبال قهرمان اروپا شدند!؟ یا مثلا طرفدار بارسایی میشدم که دروگبا بیاید و در مورد من بگوید:”همه طرفداران بارسا کودکانی هستند که فوتبال را دیروز برای اولین بار دیده اند”!؟ تیمی که هوادارانش سر خوک به سمت کاپیتان سابقشان پرت میکنند-شعار “پوتا پوتا” برای تیم مقابلشان از دهانشان نمی افتد!؟ و یا مثلا امثال غربتی های میشدم که در ویسنته کالدرون به سمت کریستیانو فندک پرت میکنند!؟ خیر…برای من تنها یک تیم قابل ستایش است! “باشگاه فوتبال رئال مادرید”