کریستیانو رونالدو CR731

ورزش ،سلامتی،ایجاد روح پهلوانی وگسترش جوانمردی

درباره سایت


لحظه به لحظه با اخبار
رونالدو
رئال مادرید
پرسپولیس


******************************

مثلا طرفدار بارسایی میشدم که دروگبا بیاید و در مورد من بگوید:”همه طرفداران بارسا کودکانی هستند که فوتبال را دیروز برای اولین بار دیده اند”!؟

تیمی که هوادارانش سر خوک به سمت کاپیتان سابقشان پرت میکنند-شعار “پوتا پوتا” برای تیم مقابلشان از دهانشان نمی افتد!؟خیر…برای من تنها یک تیم قابل ستایش است! “باشگاه فوتبال رئال مادرید”
**********************************
6 شیش تایی هاااااااااااااااااا 6
..............................................................
گروه B
........................................................
جمعه 25 خرداد 1397

مراکش - ایران 19:30
........................................................
چهارشنبه 30 خرداد 1397

ایران - اسپانیا 22:30
......................................................
دوشنبه 4 تیر 1397

ایران - پرتغال 22:30
.......................................................
تاریخ تاسیس وب(93/02/15)

بازی بعدی

          شنبه 27 آبان 1396

  •        width="75"

    رئال مادرید          اتلتیکومادرید

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ستاره ها

ستاره نه ! قهرمانی به نام وحید امیری

بعد از سال‌ها پرسپولیس دوباره بازیکنی را در جمع خود دارد که مورد احترام هواداران رقیب نیز هست؛ بازیکنی نه از آن دسته چهره‌های معمولی فوتبال که یکی از ستاره‌های تیم‌ملی و یکی از موثرترین‌های 3 سال گذشته فوتبال ایران.

وحید امیری ستاره ی لرستانی  پنجشنبه پیش اولین گل فصل پرسپولیس را وارد دروازه فولاد کرد و بعد با حرکتی شبیه به دنیس برگکمپ دست راست را روی قلبش گذاشت و به سمت هواداران تیمش رفت. وقتی از او در پایان مسابقه سوال کردند که چرا هیچ وقت شادی خاصی انجام نمی‌دهد و خود را بعد از گلزنی در دیدرس دوربین‌ها قرار نمی‌دهد، با همان متانت همیشگی گفت که شادی گل بلد نیستم.


امیری یکسال و یک بازی است که در جمع پرسپولیسی‌هاست. بازیکنی که از شوربختی فوتبال ایران در سن 27 سالگی چهره شد. در حالی که با تکنیک، سرعت، بازی‌خوانی و فیزیک مناسب باید خیلی زودتر در جمع ستارگان فوتبال ایران قرار می‌گرفت. وحید البته هرگز ستاره نبوده است؛ او از نسل قهرمان‌هاست. آدم‌هایی که میانه چندانی با خودنمایی، جنجال و تصویرسازی ندارد و سر به لاک، وظیفه طبیعی و حرفه‌ای خود را انجام می‌دهند. امیری در فصل گذشته با گل‌های 3 امتیازی و پاس‌های کلیدی نقش مهمی در قهرمانی پرسپولیس داشت و البته هرگز اسمش در کنار جنجال‌های ستاره‌های مورد توجه‌تر تیم به چشم نیامد.


او همچنین در عرصه ملی بیشترین دقایق حضور در تیم کی‌روش در مقدماتی جام‌جهانی را داشته و یکی از کلیدی‌ترین‌های دو مربی شاخص فوتبال ماست. دو مربی بزرگی که در هر چیزی اختلاف نظر داشته باشند، در شناخت بازیکنان وظیفه‌شناس و میدان دادن به آنها خبره‌اند. امیری با این کارنامه پر و پیمان فصل گذشته را به اتمام رسانده و در آغاز فصل جدید نیز درخشش خود را آغاز کرده است. با این وصف سوال مهم اینجاست که چرا در دو سال گذشته نام امیری در بین برگزیدگان فوتبال ایران در مراسم موسوم برترین‌ها نبوده است.

 


امیری با این آمار کاملا محق عنوان بهترین چه از نظر فردی و چه از نظر تیمی است و البته از نظر استانداردهای رفتاری نیز این شایستگی را دارد که به عنوان یک چهره برگزیده در فوتبال ایران معرفی شود. بازیکنی که تحصیلات عالیه را دنبال کرده و شأن اخلاقی‌اش دقیقا همان چیزی است که هواداران فوتبال از یک بازیکن انتظار دارند. اما وقتی پای انتخاب می‌افتد باز هم دیگران هستند که بیشتر مورد توجه‌اند، دیگرانی که البته در برخی درخشش‌های فنی‌شان شکی نیست. اما آنها به اندازه همه امتیازهایی که برای تیم آورده‌اند، به وجهه و محبوبیت خود و تیم نیز آسیب رسانده‌اند. کاری که همچنان در انجام دادن آن پا پس نمی‌کشند و حتی در مراسم برگزیدگان روی سن شمایی از آن را به نمایش گذاشتند.


امروز که کاپیتان تیم‌ملی والیبال با الفاظ نامناسب به کارشناسان رشته خود تاخت با خود فکر کردیم چقدر بد که ورزشکارهایی مثل وحید امیری در هنگام جایزه و قدردانی جایی در ذهن ما ندارند. قهرمان‌هایی که نه در اینستاگرام قلم می‌زنند و نه برای بودن در کادر عکاس‌ها و جلب توجه ژست‌های تمرین شده‌شان را در معرض نمایش می‌گذارند. صد البته فوتبال به حاشیه و نمایش نیز نیاز دارد اما بیشتر از هر چیز میدان باید در اختیار امیری، کاوه رضایی و امثال این دو باشد. آدم‌هایی که فکر می‌کنی چقدر خوب که پوسترشان روی دیوار اتاق فرزندت پونس شود.


اصلأ چه تیمی بهتر از رئال برای طرفداری کردن!؟ مثلا طرفدار یوونتوسی میبودم که بوی گند مافیایش همه ایتالیا رو برداشت و به سری بی ایتالیا سقوط کرد!؟ و یا طرفدار بایرن مونیخی میشدم که هوادارانش جز نژادپرستی کاری بلد نیستند!؟ یا طرفدار تیم منچستر السیتی میشدم که میخواهند تاریخ را با پول بخرند!؟ یا طرفدار سبک زیبای فوتبال چلسی میشدم که با ضد فوتبال قهرمان اروپا شدند!؟ یا مثلا طرفدار بارسایی میشدم که دروگبا بیاید و در مورد من بگوید:”همه طرفداران بارسا کودکانی هستند که فوتبال را دیروز برای اولین بار دیده اند”!؟ تیمی که هوادارانش سر خوک به سمت کاپیتان سابقشان پرت میکنند-شعار “پوتا پوتا” برای تیم مقابلشان از دهانشان نمی افتد!؟ و یا مثلا امثال غربتی های میشدم که در ویسنته کالدرون به سمت کریستیانو فندک پرت میکنند!؟ خیر…برای من تنها یک تیم قابل ستایش است! “باشگاه فوتبال رئال مادرید”